Dieta

Podsumowanie diety BeDiet Ewy Chodakowskiej po prawie 3 miesiącach

Zaczęłam swoją dietę w listopadzie 2018 z zamiarem nauczenia się zdrowego odżywania i schudnięcia przy okazji 🙂

Początek nie był łatwy, bo musiałam się przestawić na prawie całkowity brak soli i duże ilości nabiału w postaci naturalnego jogurtu i sera białego. Na początku muszę przyznać było to wyzwanie bo nie dość że ma się wrażenie, że wszystko jest bez smaku to do tego brak jest dań które chociaż przypominałyby to co jadłam do tej pory.

Przez te dwa miesiące nie stosowałam diety przez około dwa tygodnie ponieważ nie potrafiłam oprzeć się wszystkim świątecznym smakołykom. Tak, tak wiem powinnam się trzymać tej diety, ale te serniczki i makowce wołały moje imię… Irenka… wiec jak tu się oprzeć ;).

Tak serio w diecie nie chodzi o to, żeby ograniczyć się na maksa i skończyć z efektem jojo, tylko aby zmienić nawyki żywieniowe. Po tym okresie przestałam zastanawiać się co tu zjeść i co bym zjadła, a ta dieta zaczęła być dla mnie moim normalnym odżywianiem się bez daty końcowej.

Dzięki tej diecie udało mi się nauczyć jeść 5 dań dziennie i muszę przyznać że nie chodzę głodna, ale organizm domaga się każdego posiłku o określonej porze. Jest to dość dobre, ponieważ pomaga mi to z moim najgorszym wrogiem, czyli wieczornym objadaniem się. Przestało mnie już ciągnąc do słodyczy co też jest moją słabością, choć kilka razy zdarzyło mi się sięgnąć po coś co nie było przewidziane w diecie. Pokochałam też batony orzechowe Nakd Peanut Delight, które maja w składzie tylko daktyle, orzechy i trochę soli. To jest taki mój ratunek na słodką zachciewajkę, ale świetnie się też sprawdza sałatka z buraczków i jabłek.

Salatka z buraczkow i jablek:

Burak 200  g, Jabłko 170  g (1 średnia szt.), Orzechy 24  g, Oliwa z oliwek 10  g (1 łyżka), Cytryna 10  g (0,1 szt.),Miód pszczeli 10  g (2 łyżeczki)

Buraki ugotuj (około 30 minut). Następnie obierz i pokrój w drobną kostkę.
Jabłko pokroj w kostkę. Orzechy posiekaj i upraż na suchej patelni.
Sok wyciśnięty z cytryny, wymieszaj z oliwą, miodem i pieprzem.
Wymieszaj wszystkie składniki

Mimo to udało się mi zrzucić 5.7 kg nie głodując. Myślę, że gdybym naprawdę przestrzegała tej diety efekt powinien być dwukrotnie lepszy. Moim głównym celem nie była tylko strata kilogramów, ale też nauczenie się lepszego odżywienia.

Odczuwalną dla mnie zmiana jest to, że zaczęłam dużo lepiej sypiać (zapadam w bardzo głęboki sen) i mieć więcej energii. Zaczęłam dostrzegać jaka różnicą jest dla mnie zjedzenie czegoś niezdrowego lub ciężkostrawnego, ponieważ zaczynam mieć znacznie mniej energii.
🚀 🚀 🚀

#bediet#chodagang#fajterka#misjachoda

Walczę dalej więc trzymajcie kciuki…

Pozdrawiam,

Irena

Reklama